Mondaq Europe - Turkey: All Topics
ACTECON
The TCA recently issued its reasoned decision concerning its investigation against Novartis Sağlık Gıda ve Tarım Ürünleri San. ve Tic. A.Ş., as a result of which the TCA held that the two undertakings did not violate ...
Nazali
Fazla çalışmanın karşılığı olarak 4857 sayılı İş Kanunu'nun getirmiş olduğu yeniliklerden biri, ücret hak edişten öte işçiye serbest zaman tanınmasıdır.
Nazali
10 Ocak 2017 tarihi itibarıyla yayımlanarak yürürlüğe giren 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu 'nu takiben 29 Eylül 2017 tarihinde yayımlanarak aynı gün yürürlüğe giren 30195 sayılı Çalışan Buluşlarına, ...
Nazali
Vergi uyuşmazlıklarında, yapılan yargılama sonucu mükelleflerin iddialarının kabul edildiği durumlarda, haksız ve hukuka aykırı idari işlem nedeniyle vergi olarak ödenen tutarlar üzerinden yaşanan değer kaybının ...
ELIG Gürkaynak Attorneys-at-Law
This article is focused on how the forward looking statements should be processed by issuers as per the Communiqué.
Cosar Akkaya Law Firm
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK), 7 Nisan 2016 tarih ve 29677 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Nazali
Günümüze dek limited şirket ortaklarının ve müdürlerinin limited şirkete ilişkin borçlardan doğan sorumluluğu tartışma konusu olmuştur.
Nazali
Bedelsiz Teslim, Fatura,VUK Md. 229, VUK Md.232, Sevk İrsaliyesi.
Esin Attorney Partnership
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ("BDDK") Finansal Sektöre Olan Borçların Yeniden Yapılandırılması Hakkında Yönetmelik'te ("Yönetmelik") değişiklik ("Değişiklik") yaptı.
Esin Attorney Partnership
The Banking Regulatory and Supervisory Authority (the "BRSA") amended (the "Amendment") to the Regulation on the Restructuring of Debts Owed to the Financial Sector (the "Regulation").
Bezen & Partners
The Regulation follows the trend of increasing personal data protection measures.
Ozbek Attorney Partnership
17 Temmuz 2019, Türkiye'de kişisel verilerin korunması ile ilgili Kişisel Verileri Koruma Kurulu kararları açısından önemli bir gün. Şu ana kadar Kişisel Verileri Koruma Kurulu birçok karar yayınlandı.
MGC Legal
Kişisel verilerin bütünüyle kişisel veya hane halkı faaliyetleri esnasında gerçek bir kişi tarafından işlenmesi
Moroglu Arseven
Goods that are produced in Turkey by industrial enterprises within the context of Industrial Registration Law number 6948.
Moroglu Arseven
İndirimli satış fiyatının etiket, tarife ve fiyat listelerinde, satış fiyatı ile aynı büyüklükte gösterilmesine ilişkin düzenleme kaldırılmış, bunun yerine görülebilir ve okunabilir şekilde belirtilmesi gerektiği düzenlenmiştir.
Moroglu Arseven
Turkish Competition Board Decided to Conduct an Investigation Against Hepsiburada.
Moroglu Arseven
Rekabet Kurulu Hepsiburada.com Hakkında Soruşturma Açılmasına Karar Verdi.
Aksan Law Firm
Bilgi ve iletişim teknolojilerinin giderek yaygınlaşmasıyla birlikte yaşanan teknolojik gelişmeler bireylere ait bilgi ve verilerin toplanmasını ve işlenmesini büyük ölçüde kolaylaştırmıştır.
ELIG Gürkaynak Attorneys-at-Law
The decision was appealed but the High Court of Appeals rejected the appeal
ELIG Gürkaynak Attorneys-at-Law
The Information and Communication Technologies Authority published its 2018 Activity Report which provides information on the activities carried out by ICTA during 2018.
Latest Video
Most Popular Recent Articles
No headlines to show at this time
Article Search Using Filters
Related Topics
Mondaq Advice Centre (MACs)
Popular Authors
Popular Contributors
Up-coming Events Search
Tools
Font Size:
Translation
Channels
Mondaq on Twitter